Spartakovci zvládli generálku. Karvinú porazili o dva góly

Vantruba (46. Urminský) – Oravec, Tóth (46. Hladík), Godál (46. Kadlec), Čonka – Greššák (C) (46. Pehlivan), Sloboda – Jirka (69. Lovás), Pekár (46. Brigant), Ofosu (69. Yilmaz) - Egho

Le Giang (60. Krnáč) – Čolić, Janečka (76. Smrž), Hošek, Letić (46. Eismann) – Šisler (60. Lingr), Panák – Moravec (46. Štepanovský), Budínský (72. Weber), Kalabiška (60. Pavelka) – Wágner (60. Štěrba)

Góly: 50. Egho, 65. Egho, 69. Lovás - 42. Hošek

Diváci: 400

Rozhodoval: I. Kružliak

Polčas: 0:1

Záverečný súboj v zimnej príprave vyznel lepšie pre hráčov andelov. Tí strelili tri presné zásahy a iba jeden inkasovali. O dva z nich sa postaral útočník Marvin Egho.

Tréner Nestor El Maestro nemohol využiť služby Jána Vlaska, ktorý si v predzápasovom tréningu privodil menšie zranenie kolena. Namiesto neho sa po polroku objavil v základnej zostave uzdravený Štefan Pekár. Boľavá noha nepustila do stretnutia ani Vakha Čanturišviliho. Prekvapenie sme videli na pravom kraji obrany, kde kormidelník andelov postavil Mateja Oravca. Chýbal i brankár Martin Chudý, ktorého trápil sval.

V úvodnej príležitosti sa ocitli hostia, keď Janečka z polovice nakopol loptu za obranu, kde unikol Kalabiška, ale zvnútra šestnástky mieril vedľa Vantrubovej brány. Nasledujúce minúty priniesli futbal medzi šestnástkami. Ani jeden z brankárov nemal veľkú prácu. Až v 35. minúte vnikol do šestnástky Egho, ktorého Le Giang sfauloval a rozhodca ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil tradičný exekútor Godál, ktorý sa však po prvý raz v červeno-čírnom drese mýlil. Stav zostal nezmenený. Rezultát sa menil tri minúty pred odchodom do kabín. Roh hostí zakončil na zadnej žrdi Hošek – 0:1.

Po zmene strán urobil El Maestro až päť zmien. Čerstvé sily priniesli potrebné oživenie a v 50. minúte sa spartakovci dočkali vyrovnania. Šikovný Egho ukázal svoju vyspelosť v šestnástke a nedal Le Giangovi šancu – 1:1. Ten istý hráč sa presadil aj v 65. minúte, keď zužitkoval fantastickú prihrávku Jirku, ktorý z vlastnej polovice nakopol loptu za obranu a legionár z Rakúska si zoči-voči skúsene poradil s brankárom - 2:1. Zverenci Nestora El Maestra v druhom dejstve svojho protivníka prakticky k ničomu nepustili. Konečné skóre uzavrel dvadsať minút pred koncom Lovás. Robustný útočník sa presadil po prvom dotyku s loptou. Spoza šestnástky pálil po milimetrovej prihrávke Slobodu - 3:1. V závere sa nič vážne neudialo a andeli si víťazstvo postrážili. Zimnú prípravu ukončili s bilanciou sedem zápasov, tri víťazstva a štyri prehry. Najbližšie ich už o týždeň v sobotu čaká prvé jarné vystúpenie vo Fortuna lige na pôde Zlatých Moraviec.

OHLASY PO ZÁPASE

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Samozrejme, výsledok je pre nás fajn. Asi máme dobre načasovanie, v správnom čase sme našli náš spôsob. Nie je dôležité alebo nemyslím si, že je dôležité či sme vyhrali, prehrali v generálke. Najdôležitejšia vec je, že už o týždeň nás čaká výjazd do Zlatých Moraviec. Na druhej strane, výhra nás teší. Cítim, že sme pripravení a motivovaní. Fyzicky sme silní, ale to chalani boli vždy. Som rád, že dnes to vyzeralo ako typická trnavská hra. Samozrejme, po odchode Slavka Lukiča chceme nájsť náhradu vo vlastných radoch. Oravec bol logickou voľbouu. Svoju prácu odviedol dobre. Máme za sebou posledný prípravný duel, teda šancu skúsiť niečo iné. Čo ma urobilo šťastným, že náš káder je takmer identický ako na jeseň. Ak budeme hrať takto zodpovedne, v pozíciách nie je veľký rozdiel. Každý pozná svoju rolu."

Lukáš Greššák (kapitán FC Spartak Trnava): "Je pravda, že sme v predchádzajúcich dueloch inkasovali veľa gólov a hra nevyzerala veľmi dobre. Po dnešku môžem povedať, že sme hrali o niekoľko percent lepšie. Hrali sme doma, na dobrom ihrisku, prišli ľudia. Hneď si každý nastaví hlavu inak. Ukázalo sa to na ihrisku. Vždy je však na čom pracovať. Sme pripravení, máme týždeň na vyšperkovanie a môžeme ísť na to."

Štefan Pekár (hráč FC Spartak Trnava): "Nepozerám sa na seba. Nie je to kondične na najlepšej úrovni, ktorú môžem dosiahnuť. Po takom dlhom výpadku sa to však dá čakať. Nehralo sa mi ale zle. Škoda gólu v závere polčasu. Vypracovali sme si niekoľko náznakov, mali lepšiu organizáciu. Škoda tej záverečnej štandardky. Chalani to parádne v druhom dejstve otočili. Spolu vyhrávame i prehrávame. Dôležité bude, aby sme vyhrávali v lige. Každé víťazstvo je dobré pre naše sebavedomie."